Milieu Service Nederland over elektrisch rijden met de Volvo FE Electric: ‘Wij willen zo min mogelijk CO2 uitstoten en daar helpt Volvo Trucks bij’

Hoe kunnen we met een zo’n compact mogelijke elektrische truck bedrijfsaval inzamelen in Amsterdam? Die vraag stelde Milieu Service Nederland aan Volvo Group Truck Center. De keus viel op een Volvo FE Electric 4x2 met elektrische kraakpersopbouw. “De chauffeur is razend enthousiast.”
Milieu Service Nederland over elektrisch rijden met de Volvo FE Electric: ‘Wij willen zo min mogelijk CO2 uitstoten en daar helpt Volvo Trucks bij’

Op weg naar afvalvrij ondernemen

De investering in een elektrische truck past in de ambitie van Milieu Service Nederland. De missie van het bedrijf: Nederland afvalvrij en CO2-neutraal laten ondernemen. ‘Wij streven naar een economie waarin geen afval meer aanwezig is en alles hergebruikt of gerecycled wordt. Dit bereiken we door het voor ondernemers makkelijk te maken afval te scheiden, in te zamelen en te laten recyclen. Naast afvalvrij ondernemen vinden wij het belangrijk om zo min mogelijk CO2 uit te stoten’

 

“Wij moeten ervoor zorgen dat we voertuigen in onze vloot hebben waarmee we ook in de toekomst de stad in mogen.”

Voorbereiden op zero-emissie zones

De Volvo FE Electric is voor Milieu Service Nederland het eerste elektrische voertuig met een kraakpersopbouw. Robert van der Heijden, fleetmanager van Milieu Service Nederland. “Naast onze eigen ambities, moeten we ook anticiperen op andere ontwikkelingen. In zo’n 30 gemeenten komen vanaf 2025 zero-emissie zones. Dat betekent dat wij ervoor moeten zorgen dat we voertuigen in onze vloot hebben waarmee we ook in de toekomst in zulke zones mogen komen. We hebben verschillende typen voertuigen in ons wagenpark, van kraakperswagens tot portaalwagens, haakarmen en bakwagens. We zijn nu bezig om ervoor te zorgen dat we in elke categorie elektrische trucks beschikbaar hebben.”

 

Elektrische truck met precies genoeg actieradius en laadvolume

De Volvo FE Electric van Milieu Service Nederland, die is voorzien van een Haller kraakpersopbouw, wordt ingezet voor het inzamelen van bedrijfsafval in Amsterdam. Van der Heijden: “De chauffeur rijdt dagelijks een route van zo’n 180 kilometer. Met deze truck komen we ook in het centrum, waar de ruimte beperkt is. Gelet op de inzet hebben we bij de configuratie gekeken naar een zo’n compact mogelijk voertuig met voldoende actieradius en laadvolume voor een volledige werkdag. Deze truck heeft 4 accupacks van 66 kWh en een actieradius tot 235 kilometer.  Bij het samenstellen van het voertuig moesten we ook rekening houden met het feit dat de kraakpersinstallatie ook wordt aangedreven door de voertuigaccu’s.”

 

“Volvo Group Truck Center is heel goed in staat om alles voor je te regelen, van de eerste offerte tot het moment dat de truck wordt afgeleverd.”

 

‘De keuze voor Volvo Trucks was snel gemaakt’

Milieu Service Nederland had nog een belangrijke voorwaarde: de elektrische truck moest per se af fabriek geleverd worden. “Volvo Trucks kan dat. Bovendien hebben we al veel Volvo-trucks in het wagenpark, waardoor Volvo Group Truck Center precies weet hoe we onze trucks opgebouwd willen hebben.”

 

“In dit geval was het advies van de dealer extra belangrijk, aangezien we nu rekening moesten houden met de vier accupacks tussen de cabine en de achteras. Zaken die normaliter daar zijn gemonteerd, moesten nu een andere plek krijgen. Volvo Group Truck Center gaf daarin advies en heeft dat samen met de opbouwer geregeld. Dat is een sterk punt van Volvo Group Truck Center. Ze zijn heel goed in staat om alles voor je te regelen, van de eerste offerte tot het moment dat de truck wordt afgeleverd.”

‘De chauffeur is razend enthousiast’

De Volvo FE Electric is de derde elektrische truck in het wagenpark van Milieu Service Nederland. “De chauffeur is razend enthousiast. Hij heeft bijna 40 jaar met dieseltrucks gewerkt, maar al snel nadat hij met deze truck ging werken zei hij al dat hij niet meer terug wil. Dat horen we ook van andere chauffeurs die met elektrische trucks rijden: ze vinden het een genot om mee te werken: ze zijn stil en rijden zo soepel.”

 

Hoe is het opladen geregeld?

Opladen doet Milieu Service Nederland op eigen terrein. “Op onze terreinen hadden we al zowel snelladers als standaard laadpalen”, vertelt Van der Heijden. “Na werktijd doet de chauffeur de Volvo FE Electric aan een 22 kW-lader en dan is de truck de volgende ochtend weer volledig opgeladen. Indien noodzakelijk, kan de truck aan de 150kW snellader binnen no-time bijgeladen worden.”

 

Comfortabele en veilige werkplek

De chauffeur leegt met de Volvo FE Electric dagelijks bij zo’n 40 adressen de rolcontainers. “Dus dat betekent ruim 80 keer in- of uitstappen”, Van der Heijden. “Dat moet zo ergonomisch mogelijk kunnen. De cabine van de Volvo FE Electric heeft twee treden waarin de chauffeur eenvoudig kan in- en uitstappen.”

 

“We vinden het ook belangrijk dat chauffeurs kunnen werken in een veilige en comfortabele cabine. Daarom kiezen we voor de meest comfortabele chauffeursstoel die beschikbaar is en de meest uitgebreide veiligheidssystemen. Zo heeft deze truck een extra ruit in het portier aan de bijrijderskant zodat de chauffeur beter zicht heeft op (kwetsbare) medeweggebruikers in een drukke omgeving. Ook is deze truck voorzien van het Lisa2Alert-systeem. Dat systeem geeft automatisch een geluidssignaal als de chauffeurs rechtsaf wil slaan om fietsers of andere verkeersdeelnemers te waarschuwen die naast de truck staan of rijden. En uiteraard is er een zij- en achter camerasysteem opgebouwd voor volledig zicht rondom.”
 

“Chauffeurs vinden het een genot om met elektrische trucks te

werken: ze zijn stil en rijden zo soepel.”

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:

Thomas Lindner

Accountmanager regio Amsterdam